BEDRICHOV AND SURROUNDINGS

Krásné prostředí Jizerských hor, Bedřichov leží v jejich centrální části jako ideální východisko pro výlety.

Podle názvu určitě uhodnete, že Apartmány Bedřichov se nacházejí ve stejnojmenné obci, v okrese Jablonec nad Nisou, v Libereckém kraji. Bedřichov je známý svým lyžařským střediskem a je obklopen přírodou Jizerských hor.

Středisko Bedřichov je místem nástupu na 80 km upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály. Jedná se o středisko s vysokou přepravní kapacitou a širokými pláněmi ke sjezdovému lyžování. Je vybaveno systémem technického zasněžování a nabízí denně večerní lyžování pod umělým osvětlením.

VICINITY

The area offers a wide variety of leisure activities, on the tennis courts, on the Roddelbahn, in the rope park, playing bowling or in the discotheque; walks on horseback, horse riding or carriage rides are also popular. As a destination you can choose one of the nearby observation towers (Kralovka, Slovanka, Lidove sady). If you go to Liberec, you will find a zoological garden and a botanical garden, the iQLANDIA knowledge center and the largest indoor aquapark in the Czech Republic. For history lovers, we recommend a visit to the castles Hruby Rohozec, Sychrov or Svijany.

The winter season wishes all winter sports fans, cross-country skiers will find 80 km of well-groomed cross-country trails, including the Isermagistrale, to which you step just 100 meters from our holiday apartments. The ski center is located directly in Bedrichov, and in the vicinity within 10 km you will also find the ski areas Severak or Tanvaldsky Spicak.

IN LOCALITY BEDRICHOV

In our holiday village are grocery stores, restaurants, shops, tennis courts. Roddelbahn. Rope park. Bike rental and service. Bathing place 400 meters, reservoirs. Several ski rental and ski service points, ski schools.

BICYCLE TRIPS

Jizerskou magistrálu, kde v zimě řádí běžkaři, v letní sezoně naplno využijí cyklisté. Některé z cyklookruhů startují v Bedřichově.

TRIPS INTO THE SURROUNDINGS

Možnost pěkných výletů, bývalé sklářské hutě, rozhledny, projížďky na koni, v kočáře, přehrada Černá Nisa, Jablonecká přehrada. Výborné podmínky pro cykloturistiku.

Liberec

V Liberci, 7 km od nás, se nachází velký krytý aquapark se zábavním centrem, dále zoologická a botanická zahrada atd.. Autobusové spojení. V okolí hrady a zámky, bývalé sklářské hutě, rozhledny.

Ještěd

Doporučujeme navštívit také hvězdu Jizerských hor Ještěd. Na vrchol se nechte vyvézt lanovkou nebo vyšlápněte po svých po některé z turistických tras. Za odměnu se pak můžete pokochat krajinou z okna restaurace v budově vysílače Ještěd. V zimě si ve zdejším ski areálu užijete lyžování s krásnými výhledy. K dispozici je několik lanovek a vleků i dětské lyžařské hřiště.

Josefův Důl

Kromě muzea místní historie láká turisty i zdejší přehrada, největší v Jizerských horách. V jejím okolí vedou turistické a cyklistické trasy, na hrázích mají ideální podmínky také in-line bruslaři. O kousek dál v Jiřetíně pod Bukovou sídlí muzeum výroby hraček, kde si v kreativních dílnách mohou děti vyrobit vlastní hračky.

Jablonec nad Nisou

Vyrazit můžete také do nedalekého Jablonce. Sportovní vyžití nabízí zimní stadion a městský plavecký bazén s atrakcemi. Za prohlídku stojí Česká mincovna v centru města a vyhlášené Muzeum skla a bižuterie. „Jablonecké moře“ se říká rozsáhlé přehradní nádrži Mšeno, kde si v létě užijete koupání na travnatých i písečných plážích, sportovní a dětská hřiště nebo in-line trasu, v zimě zase lední bruslení.